ege sürücü kursları

Trafikte Araç Kullanan Sürücülere Tavsiyeler

Trafikte Araç Kullanan Sürücülere Tavsiyeler

Trafikte araç kullanan sürücülere tavsiyeler oldukça fazladır. Ama biz bu yazımızda bu tavsiyeleri en temel hali ile ele alacağız. Özellikle de ülkemizdeki gibi karışık ve agresif sürücülerin olduğu bir trafikte herkesin bazı tavsiyelere sürüş alışkanlıklarına ihtiyacı vardır.

Trafikte araç kullanan sürücülere tavsiyeler yazımızdaki tavsiyelere en çok da ehliyetini yeni almış olan sürücülerin ihtiyacı vardır. Yeni ehliyet almış olan kişilerin bilgileri her ne kadar çok taze olsa da iş pratiğe geldiği zaman teorideki gibi olmuyor ve bazı şeyleri tecrübe etmek gerekiyor. Ve trafikte birtakım alışkanlıklar edinirken bunların doğruluğunu da kontrol etmek gerekir. Çünkü bir şeyi nasıl öğrenirsek o şekilde devam eder. 

Trafikte araç kullanan sürücülere tavsiyeler olarak vereceğimiz ilk tavsiye tüm trafik kurallarına uymanız olacak. Aslında bunun bir tavsiye bile olmaması gerekir fakat kurallara uymayan birçok sürücü varken bunu da bir tavsiye olarak görmekte ve uygulamakta fayda var. Bazen zararsızmış gibi görünen bir kırmızı ışık ihlali bile çok kötü sonuçlar doğurabilir. Trafikte her şey anlıktır ve aniden oluverir. Bu gibi durumları önüne geçmek için trafik kurallarına uymak gerekir.

Trafikte araç kullanan sürücülere tavsiyeler konusuna devam edelim. Bir diğer tavsiyemiz de yavaşlamak. Evet yanlış duymadınız, çoğu zaman yavaş gitmek hayatımızı kurtaran bir etmen olmaktadır. Unutmayın, burası trafik bir yarış alanı değil. Bu sebeple diğer sürücüler ile bir yarış içine girip gereksiz hız yapmanıza hiç gerek yok. Biri sizi sollamaya çalıştığında da aynı şekilde hırs yapmanıza gerek yok. Burada önemli olan sizin varmak istediğiniz noktaya tek parça halinde kazasız bir şekilde ulaşmanız. 

Tüm bunların yanında aracınızın bakımlarını da düzenli olarak yapmalısınız veya yaptırmalısınız. Biz her ne kadar bilinçli bir sürücü olsak da eğer aracımızda bir arıza meydana gelirse buna karşılık bizim yapabileceğimiz hiçbir şey olmaz. Bu gibi durumları önlemenin en iyi yolu önceden gerekli kontrolleri yaparak riskleri ortadan kaldırmak olmalıdır.

Trafikte araç kullanan sürücülere tavsiyeler. Evet bir diğer tavsiyemiz kesinlikle ama kesinlikle uykuluyken veya alkollüyken araç kullanmamanız. Çünkü her iki durumda da bilinciniz çok da yerinde olmayacak ve vücudunuz kendini salarak uyumak isteyecektir. Örneğin yolda giderken uyku bastırdığını hissettiğiniz an müsait bir yere aracınızı çekerek dinlenmelisiniz. Eğer dinlenmezseniz hem kendi canınızı hem de diğer sürücülerin ve yayaların canını tehlikeye atmış olursunuz.

form

Sizi Arayalım

Numaranızı bırakın biz sizi arayalım.